Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  4 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Weissensteini uus foorum
  asub siin (kliki)

  Foorumid - Paide linn

   Autor Pealkiri: Turvalisus
  23/08/2006 21:57
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Turvalisus

  Ma olen pidanud üldiselt Paidet alati üsna turvaliseks linnaks. Viimasel ajal sellega aga enam eriti kelkida ei saa, ehkki Paidet võiks ikka veel pidada pigem turvaliseks kui ebaturvaliseks. Põhjuseid on mitmeid. Aga asja saaks siiski kindlasti parandada. Et midagi ette võtta, tuleks linnakodanike kaebused ja ettepanekud kuidagi kokku koondada, nii et need oleks linnavõimule näha, kellel oleks siis millele tuginedes põhjust midagi senisest tõsisemat ette võtta. Taotleda politseipatrulle, võtta tööle "linnakordnik" või mida tahes.

  Ühesõnaga: kel vähegi midagi Paide linna turvalisuse kohta öelda, kaevata või soovitada, palun, see on see koht, kus seda teha.

  Viimati muudetud: 23/08/2006 22:54 postitaja Rainer
  25/08/2006 22:31
  Külaline
  Postitused: 0
   
  Re: Turvalisus

  Tere.

  Viimasel ajal on silma j44nud ebaharilikult palju linna vahel kihutajaid. Nyyd, kus asfalteeriti ka Lai t4nav, on see saanud justkui kiiruskatseteks noortele ja vanadele rullnokkadele. Siin on aga palju lapsi m4ngimas ja kooli/koju minemas.T4nava alguses peaks olema kiirust piirav liiklusm4rk + teele ehitatud nn "lamavad politseinikud", mis v6iks olukorda oluliselt parandada.

  parimat soovides
  Silver

   
  26/08/2006 11:01
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Turvalisus

  Tere Silver!
  Paide on jah rallilinn. Väga raske ei tohiks olla selliseid kinni püüda. Kunagi ikka toimis ka Paides liikluspolitsei, mind on ka Pärnu tänaval kinni peetud kuna sõitsin parktuledega. Praegu peaks kontrollimiseks (mitte minu st ) rohkem põhjust olema. Paaril korral olen näinud kuidas turistid ehmunult ringi vaatavad kui autod ja mootorrattad kumme vilistades keskväljakul või vanalinna tänavatel rahus kihutavad. Eks ta sellise poolmetsiku külavahe mulje jätab, kuhu külalisi kutsuda pole põhjust.

  Viimati muudetud: 26/08/2006 11:02 postitaja Rainer
  26/08/2006 18:58
  dumps
  Postitused: 3
   
  Re: Turvalisus

  munitsipaalpolitsei äkki ? 

   
  27/08/2006 19:14
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Turvalisus

  Jajah, Peeter Oja tuleb meelde
  Kuigi mõte poleks üldse paha. Samas, munitsipaalpolitseid, vähemalt seaduse tekstis, enam ei eksisteeri. Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusse oli ta 2003. a tekkinud ja 2005. a suveks oli ta sealt ka välja võetud. Riigikogus põhjendati seda muudatuse algataja, tollase siseministri poolt mh nii, et omavalitsuse struktuurüksuse nimi "munitsipaalpolitsei kahjustab õigusselgust konkureerides mõistega "politsei". Viidati “ebaausalse konkurentsile tööturul”. Samuti leiti, et relva kandmine pole munitsiplaapolitseil jaoks põhjendatud ning on koguni ohtlik.

  Praeguseks on KOKSis alles jäänud “korrakaitseüksus” ja “korrakaitseametnik”, kelle ülesanne on linna kehtestatud eeskirjade täitmise tagamine. Noh, koerad, kassid, heakord jms. Volitustega on asi igal juhul segane (näiteks kinnipidamise õigus jms), liiklushuligaanidele volitused ei laiene kohe kindlasti.
  Selle konkurentsiga on nüüdseks igatahes nii, et munitsipaalpolitseid ei ole ja palju pole alles ka riiklikust politseistruktuurist.

  Igatahes kui munitsipaalpolitsei (nimetada võib seda kuidas tahes, kasvõi kardavoiks) ka luua, siis peaks see koosnema näiteks neljast hea väljaõppe saanud mehest, et kahekaupa oleks võimalik ööpäev läbi patrullida (see ei tähendaks kindlasti autodes istumist). Lisaks peaks olema tagatud, et politsei suudaks nende appikutsele kiiresti reageerida. Tundub küll, et selline korraldus töötaks kindlamalt kui kokkulepped turvafirmadega, kelle volitused tänavatel korra pidamiseks on ju samuti piiratud.

  Pealegi, vanalinnas oleks oleks selliseid linna palgal olevaid ametimehi tore näha miskis briti bobbide stiilis mundris jalutamas

   
  28/08/2006 14:27
  Rene
  Postitused: 3
   
  Re: Turvalisus

  "Lamavad politseinikud", nagu üks eelkommenteerija ütles, ei ole lahendus. Et tänavatel ja nende lähedustes elavatel lastel ohutu oleks on vist väga pikk arutelu ja neid võimalusi mida ette võtta on erinevaid ja võib-olla tasub selle teemma kohta uus arutelu teha.

  Aga arvan, et kui Paide linnas puudub liikluskultuur siis peaks keegi seda kultuuri neile kultuurimaja parklas kihutavatele kaakidele tutvustama ja selgitama hakkama. Need "lamavad politseinikud" võiks "üles tõusta" ja hakata selgitustega tegelema.

  Ma ei tea, võib-olla pole meil piisavalt politseinikke aga selge on see, et ka kontrolli ja järelvalvet on meie linnaliikluses natuke liiga vähe.

  Võib-olla pole ma korravalvureid sattunud kohtama, küll aga olen näinud kümneid kordi mingit rohelist mootoratast Pärnu tänaval 150 km/h kihutamas. Rääkimata nendest kummijuttidest kultuurimaja parklas. Võib ainult arvata mis juhtub, kui peagi tuleb talv ja parklas läheb natuke libedamaks.

  Ma tahaks nüüd selle peale öelda, et linnapilti oleks meil rohkem politseinikke vaja. Ja alati ei pea karistama vaid hea selgitus oleks ka abiks.

   
  28/08/2006 21:31
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Turvalisus

  Täna oli muide politseipatrull Pärnu tänava ääres Haigla juures. Sellist asja pole enam ammu näinud.

   
  31/08/2006 18:13
  dumps
  Postitused: 3
   
  Re: Turvalisus

  näiteks mind isiklikult häirib väga, et õuealal sõidatakse kiiremini kui lubatud, kiiremini, kui linnaski on lubatud!
  mõnel ikka lusikaga antud ja kulbiga võetud..
  aga eks see eesti liikluskultuur on omaette ja pikem teema.

   
  15/10/2006 21:18
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Turvalisus

  Üks hea näide munitsipaalpolitseist sõpruslinnast Saldus:

  "Paide linnavalitsuse ehitusnõunik Eri Purge tegi lähemat tutvust munitsipaalpolitsei ja turvalisuse tagamisega. Linnas korra hoidmiseks on Salduses moodustatud munitsipaalpolitsei, kus on palgal 12 inimest. Lisaks sellele on välja ehitatud turvakaameratega linna jälgimissüsteem, millega alaliselt jälgitakse linnas toimuvat.

  Ööpäevaringselt on patrullis kaks munitsipaalpolitseinikku ning lisaks jälgib üks politseinik kaamerate abil linna ja juhatab vajaduse ilmnedes patrulli probleemsetesse paikadesse. Munitsipaalpolitseinikel on õigus teha rikkujatele trahvi ja seaduserikkujaid isikute tuvastamiseks kinni pidada. Purge täpsustusel hoitakse munitsipaalpolitseinikke selleks puhuks rajatud arestikambris kuni kolm tundi ning riiklikule politseile üleandmiseni.

  Purge tõdes, et Läti munitsipaalpolitsei on efektiivne ja tõstab olulisel määral linna turvalisust. Lätis on munitsipaalpolitsei tegevus seadustega paremini reguleeritud kui Eestis. Sellele vaatamata kaldusid Paide ametnikud seda meelt, et ka Paide linna turvalisuse tagamine nõuab sarnaseid abinõusid. Palka saab munitsipaalpolitseinik Salduses 20 protsenti vähem kui tavapolitseinik."

  paide.ee

   
  21/10/2006 22:00
  Külaline
  Postitused: 0
   
  Re: Turvalisus

  Purge täpsustusel hoitakse munitsipaalpolitseinikke selleks puhuks rajatud arestikambris kuni kolm tundi ning riiklikule politseile üleandmiseni.

   
  29/10/2006 22:07
  Külaline
  Postitused: 0
   
  Re: Turvalisus

  Munitsipaalpolitsei puudumisel ajab Paides asja ära ehk ka üks tuntud sotsiaalpedagoog-psühholoog tulise panni ja puuhaluga.

   
  17/01/2007 08:56
  Külaline
  Postitused: 0
   
  Re: Turvalisus  Kas keegi omab teavet, millega tegeleb praegu neiu Neido? Oli kunagi Paide politseimaja kuulsaim miilits.

   

  Mine üks samm tagasi  

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein