Menüü
Esileht
Ajalugu
Fotod
Foorumid
Ühendus
Lingid
Registreeru
 
W tegevused
Tegevusaruanded
Aastaaruanded
Toetajad ja liikmed
W-tooted
 
Viimati lisatud
 • Vanalinna konverents
 • ACTAlooline Weissenstein
 • Türi!
 • "Külmkõlad"
 • Posti 12
 • Welopäev
 •  
  Wotod
   
  Praegu siin:
  0 kasutajat
  2 külalist >>
   
  Sisene
  Kasutajanimi:

  Salasõna:

  pea mind meeles

  Registreeru!
  Unustasid oma salasõna?
   


  Weissensteini uus foorum
  asub siin (kliki)

  Foorumid - Paide linn

   Autor Pealkiri: Kodanike Klubi
  09/11/2005 22:47
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Kodanike Klubi

  Täna sai kolmandat korda kokku üks seltskond, kuhu kuuluvad inimesed Ühendusest Weissenstein, Järvamaa Muuseumist, Vallitornist, Muinsuskaitseametist ja mujaltki.
  Kokku saadakse iga kuu teisel kolmapäeval kell 6 õhtul keskväljaku lähedal, Pizzabaari saalis.
  Teemaks on kõik vanalinnaga seotu. Praegu on olnud käsil peamiselt vanalinna arengukava ja arenguvisiooni koostamine, mis on nüüd lõppjärgus. Lisaks muidugi mitmed muud vanalinnaga ja üritustega seotud teemad. Eesmärk on ühendada kõik isikud ja asutused, kes ühe valdkonna vastu huvi tunnevad ja seda arendada tahavad. Koostöö on alati kasulik, praegu tegelikult lausa hädavajalik, et vanalinna asi edeneks ja et see samas ei saaks takistuseks linna arengule.

  Sai otsustatud, et nimetame seda kooskäimist Kodanike Klubiks (teatavasti esimene Paide selts oli 1796. aastal asutatud Paide Kodanike Klubi).
  Klubi on avatud, st kes iganes soovib koostööd teha, ideid anda jms on oodatud.
  Järgmine kokkusaamine on 14. detsembril kell 18.

  Lisainfo: rainer@weissenstein.ee

  Viimati muudetud: 10/11/2005 08:56 postitaja Rainer
  24/11/2005 21:15
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Kodanike Klubi

  Väike muudatus.
  Järgmine klubi koosolek on 7. detsembril kell 18 Pizza-kohvikus Kaminasaal.

  Hetkel ette teada teemadeks on:

  1. Vanalinna konverents
  2. Vanalinna arenguvisioon
  3. Paepäevadega seotud temaatika

  Nagu öeldud, koosolekud on avatud. Ei pea alaliseks käijaks jääma, kui on lihtsalt idee mida anda, huvi midagi kuulata, kontakte luua vms, siis tasub tulla.

  Viimati muudetud: 05/12/2005 13:48 postitaja Rainer
  21/12/2005 22:59
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Kodanike Klubi

  Eelmiste koosolekute, sh vahepeal, 21. dets toimunud arutelu tulemusel on käima läinud ettevalmistused Vanalinna konverentsi korraldamiseks 6 jaanuaril 2006, samuti on alustatud koostööd ettevalmistusteks Paide paepäevadeks. Ühenduse poolt koostatud ja Klubis läbiarutatud Paide vanalinna arenguvisiooni oleme linnavalitsusele üle andnud, nüüd tuleks koostöös alustada selle kirjutamist arengukavaks ja arendada seda edasi üksikprojektideks.
  Mitmeid muidki ideid on arutatud, milles kavas lähemalt rääkida järgmisel koosolekul.

  Järgmine Paide Kodanike Klubi koosolek toimub 11. jaanuaril 2006, asukoht ikka Pizza-kohvik Kaminasaali tagasaal, osalemine endiselt avatud kõigile huvilistele.

  Viimati muudetud: 22/12/2005 09:32 postitaja Rainer
  11/01/2006 21:27
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Kodanike Klubi

  Sel korral otsustati, kes võiksid olla Paide linnavalitsuse poolt moodustatava Vanalinna arengukava töögrupi liikmed, mis peaks veebruaris tegutsema hakkama.
  Ostsutati alustada ka konverentsil kokkulepitud SRIKi tegevusega Paides, mille esimeseks ettevõtmiseks on loodetavasti märtsis toimuvad loengud. Vanalinna majaomanikud võiksid juba mõelda ka sellele, kuidas lisaks SRIKi õppepäevadel osalemisele teha koostööd ka praktiliste tööde osas: näiteks pakkuda oma maja mõne vana detaili kordategemiseks mõne kursuse käigus. Lähem teave kindlasti lähiajal selles veebis, ka Linnalehes.

  Järgmine Klubi koosolek toimub 1. veebruaril kell 18 Pizza-kohvik Kaminasaalis. Kõik, kes huvi tunnevad on oodatud!
  Teemaks mh Paide Paepäevad (Vanalinna päev).

  Siia ka üks selgitav jutuke Klubi ja Ühenduse kohta, mis võibolla ilmub ka Linnalehes:

  "6. jaanuaril toimus Paides Vanalinna konverents, mille korraldajateks olid Paide linnavalitsus ja Paide Kodanike Klubi. Mitmed on küsinud, et mis asi on see Kodanike Klubi ja mis on tema seosed Ühendusega Weissenstein.

  Ühendus Weissenstein on 2003. aastal asutatud mittetulundusühing, mille eesmärk on Paide ajaloo uurimine, sellekohase teabe avaldamine ja levitamine ning vanalinnaga seotud projektide arendamine.
  Kodanike Klubi ei ole uus ühing, mõnes mõttes on tegu ühe vanalinnaga seotud projektiga. Täpsemalt on tegu nimetusega, mis on antud ühele Pizzakohviku Kaminasaalis kokkusaavale inimeste grupile. Inimesi, kes selliselt kokku saavad seob üks huvine huvi: Paide vanalinn. Eesmärk on arutada koos läbi vanalinnaga seotud probleeme ning algatada vanalinna arendamisega seotud ettevõtmisi. Ehkki mõned osalejad on seotud Weissensteini, Vallitorni, Muuseumi, Linnavalitsuse jt asutustega, on nemad ja teised osalejad Klubis eelkõige kui linnakodanikud. Kodanike Klubi näol on seega tegu mitteametliku avaliku kokkusaamisega, avaliku arutelu või foorumiga, kuhu on oodatud kõik linnakodanikud, keda vanalinna teema huvitab. Selline nimetus valiti põhjusel, et Paide esimeseks seltsiks oli 1796. aastal asutatud Paide Kodanikkude Klubi.
  Klubi ei ole kinnine koosolek, kuhu oodatakse ainult kutsutuid vaid avatud kõigile.  Koosolekust osavõtmine ei tähenda millegi liikmeks hakkamist ega too endaga kaasa mitte mingisuguseid kohustusi.
  Kuna Klubi on mitteametlik kokkusaamine, siis neil juhtudel, kui Klubi ettevõtmisteks on vajalik juriidilise isiku kasutamine, tegutsetaksegi Ühendus Weissenstein kaudu. Sel põhjusel allkirjastas näiteks konverentsi lõpul sõlmitud kolmepoolse kokkuleppe ühe poolena just Ühendus Weissenstein, kes on ka Klubiga seotud tegevuse kajastaja oma internetilehel.
  Iga vanalinnast huvitatu on seega oodatud osalema Klubi aruteludel, mis toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval kell 18 Pizza-kohvik Kaminasaalis."

  Viimati muudetud: 27/01/2006 17:57 postitaja Rainer
  11/10/2006 23:23
  Rainer
  Postitused: 240

  Administraator   
  Re: Kodanike Klubi

  Kokkusaamised on jätkuvad sellest sügisest, toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval kell 19 ikka samas kohas.

   

  Mine üks samm tagasi  

  In English
   
  Ajaleht

   
  Paide Teataja
 • Uudised
 • Artiklid
 • Kreisilinnas
 • Kuulutused
 •  
  Paide linna veeb
  paide.ee
   
  Toeta pärandit
   
  Fotoalbum
   
   

  kasutatud tarkvara PhpWebThings
  Kõik õigused reserveeritud Ühendusele Weissenstein